Održan završni sastanak na temu realizacije Ugovora o nabavi usluge izrade okvira za digitalnu kompetenciju

Objavljeno: 03. 11. 2016.

U srijedu, 2. studenoga 2016. godine u prostorijama Hrvatske akademske i istraživačke mreže – CARNet održan je završni sastanak na temu realizacije Ugovora o nabavi usluge izrade okvira za digitalnu kompetenciju za provedbu projekta “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola”.

Na sastanku, na kojem su uz predstavnike CARNeta sudjelovali i predstavnici zajednice ponuditelja Teched d.o.o., te predstavnici projektnih partnera, Agencije za odgoj i obrazovanje, Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih i Fakulteta organizacije i informatike Sveučilišta u Zagrebu, razgovaralo se o postignutim rezultatima Ugovora potpisanog u travnju 2016. godine. Nakon uvodne riječi v.d. ravnatelja CARNeta Zvonimira Stanića, predstavljeni su početak i tijek provedbe projekta te način na koji će se iskoristiti isporučeni projektni rezultati, Okvir za digitalnu kompetenciju korisnika u školi: učitelja/ nastavnika i stručnih suradnika, ravnatelja i administrativnog osoblja te Priručnik za korištenje Okvira koji nudi opis i namjenu okvira, metodologiju izrade te način korištenja okvira digitalne kompetencije, a čija se objava očekuje u studenome 2016. godine. Sudionici sastanka su ujedno razmijenili iskustva i dojmove nakon zaključenja realizacije rezultata Ugovora, a bilo je riječi i o usporedbi rezultata projekta sa srodnim projektima u Sloveniji i ostalim državama EU.