Održano predavanje za studente na temu razvoja pilot projekta e-Škole

Objavljeno: 02. 05. 2016.

U petak, 15. travnja 2016. godine u prostorijama Hrvatske akademske i istraživačke mreže - CARNet, gđa Dragana Kupres, g. Juraj Bilić i gđa Vlatka Marčan, predstavnici CARNetovog ureda za EU projekte, u suradnji s izv. prof. dr. sc. Vlatkom Bilas i doc. dr. sc. Sanjom Franc s Ekonomskog fakulteta u Zagrebu, održali su predavanje studentima studijskog programa na engleskom jeziku Bachelor Degree in Business, kolegija International Economics i Regional Economic Integrations.

Cilj predavanja bio je predstaviti studentima CARNetova iskustva u planiranju i pripremi pilot projekta e-Škole te ih upoznati sa svim koracima koji su napravljeni prilikom pripreme pilot projekta: od inicijalne ideje informatizacije hrvatskog školstva, preko razrade i razvoja dokumentacije, kroz procese usklađivanja s operativnim programiranjem Europskih strukturnih i investicijskih fondova, do procesa finalizacije dokumentacije te odobravanja od strane europskih i hrvatskih nadležnih institucija.