Počeo CUC 2017

Objavljeno: 08. 11. 2017.

Danas, 8. studenoga 2017. godine u hotelima Valamar Lacroma Dubrovnik i Valamar President Dubrovnik počinje 19. CARNetova korisnička konferencija CUC 2017.

Pod nazivom “Povezani znanjem (… 25 godina)“, konferencija je okupila rekordan broj od gotovo 1.100 prijavljenih sudionika, a bogat program sastoji se od 23 stručna rada, 84 radionice, 31 ogledna sata i 87 interaktivnih izlaganja.

Brojna interaktivna izlaganja, stručni radovi, radionice, predavanja, ogledni sati te prezentacije partnera iz pratećih industrija sastavni su dijelovi ove najvažnije i najveće obrazovne konferencije u Republici Hrvatskoj. Na konferenciji se, uz domaće nastavnike, obrazovne stručnjake i IKT profesionalce, okupljaju i sudionici i predavači iz regije.

Mijenja li tehnologija naš život, način na koji učimo, radimo i promatramo svijet oko sebe? Koliko je internet, čiji 25. rođendan Hrvatska slavi ove godine, promijenio naš život? Kako sve to utječe na školstvo, učenike i nastavnike? Je li poduzetništvo u obrazovanju važno te kako poticati i razvijati poduzetnički duh? Ovo su samo neka od pitanja na koja će se pokušati odgovoriti tijekom ovogodišnje CARNetove konferencije, primjerice kroz plenarno predavanje na temu „Transformacija učitelja“ doc.dr.sc. Predraga Palea s Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu te kroz okrugli stol na temu „(Prvih) 25 godina interneta u RH“.

Prvi dan konferencije obilježit će i prezentacija aktivnosti pilot projekta e-Škole, najvećeg projekta u području obrazovanja u državi, vrijednog 307 milijuna kuna i sufinanciranog EU sredstvima. Prezentaciju će održati zamjenica ravnatelja CARNeta i voditeljica projekta, Andrijana Prskalo Maček koja će predstaviti najnovije e-Usluge i alate za poučavanje koji su razvijeni u sklopu ovog projekta koji uključuje 151 ravnatelja i više od 7000 nastavnika te kroz nastavu obuhvaća više od 23 000 učenika.

Izravan prijenos odabranih predavanja sva tri dana konferencije dostupan je na adresi https://meduza.carnet.hr/, a konferenciju možete pratiti i na Facebook stranici konferencije te na Twitteru pod oznakom #CARNetCUC.

CUC 2017 traje do 10. studenoga, a održava se pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja te predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović.