Započelo obrazovanje odgojno-obrazovnih i administrativnih djelatnika svih škola uključenih u projekt “e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)”

Objavljeno: 26. 09. 2016.

Ovaj tjedan započelo je obrazovanje odgojno-obrazovnih i administrativnih djelatnika svih 150 škola uključenih u projekt "e-Škole: Uspostava sustava razvoja digitalno zrelih škola (pilot projekt)". Obrazovanje djelatnika škola s ciljem razvoja njihovih digitalnih kompetencija jedan je od ključnih preduvjeta za primjenu digitalnih tehnologija u nastavi i poslovanju škole.

Učitelji i nastavnici OŠ Sveti Križ Začretje i OŠ Dragutina Tadijanovića Vukovar prvi su koji će sudjelovati na praktičnoj radionici pod nazivom: “E-učitelj – suvremena nastava uz pomoć tehnologije”. Riječ je o prvoj u nizu radionica u ovoj fazi obrazovanja korisnika pilot projekta. Polaznici će kroz radionicu naučiti isplanirati nastavni sat uz korištenje digitalne tehnologije, pri čemu posebnu pažnju treba obratiti na prikladan odabir nastavne strategije, metoda i digitalnih alata. Polaznici će također imati prilike upoznati se s mogućnostima online suradnje i dijeljenja dokumenata uz pomoć Google Diska, s izradom konceptualnih mapa uz pomoć alata Bubbl.us i s izradom animacija i kratkih video zapisa uz pomoć alata Moovly.

Na sudjelovanje i pohađanje niza radionica, webinara i masovnih otvorenih online tečajeva (MOOC-ova) pozvani su učitelji, nastavnici, ravnatelji, stručni suradnici i administrativno osoblje svih škola koje sudjeluju u pilot projektu.